Røykvarslere
Vi er nå i gang med å montere fire nye trådløse, seriekoblede, optiske røykvarslere i hver oppgang i sameiet. Røykvarslerne er kjøpt inn fra If Sikkerhetsbutikken, og skal være av veldig god kvalitet. If har vært her og kjørt rekkeviddetest i oppgangene og konkludert med at alle de fire røykvarslerne kommuniserer fint med hverandre (dersom én røykvarsler slår ut, vil alle fire varslere i oppgangen begynne å ule).
Røykvarslerne blir plassert i kjeller og inne på loftet, samt i taket utenfor leilighetene i 2. og 3.etasje. Det ble ikke anbefalt å plassere en i 1.etasje, pga. trekk og temperatursvingninger når ytterdør blir åpnet og lukket mange ganger om dagen. Røykvarslerne piper/uler med veldig høy lyd, og skal høres godt inn i samtlige leiligheter i oppgangen.
Ved montering vil røykvarslerne programmeres og testes, dette vil medføre piping/uling i ca. ett minutt. Arbeidet vil sannsynligvis pågå i 1-2 uker fremover.
Ta gjerne kontakt med driftsleder hvis dere har spørsmål, og meld fra hvis dere oppdager noe som ikke fungerer som det skal.
Utelys
Nye pærer til samtlige utelys i sameiet ble bestilt allerede i oktober i fjor, men grunnet uheldige omstendigheter som produksjonsfeil og lang leveringstid på pærene har arbeidet dessverre enda ikke kommet i gang.
Siste beskjed fra elektriker er at pærene skal komme snart, og arbeidet vil da forhåpentligvis starte umiddelbart.
Det vil bli montert LED-pærer med garantert minimum 5 års levetid, så i fremtiden vil vi slippe mørke lamper i River’n.
Espen Bergan, driftsleder Det Rivertzske Sameiet